fryderyk2007.pl

Wygrana Rakowa Częstochowa po dwóch golach Ivi Lopeza w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

Wygrana Rakowa Częstochowa po dwóch golach Ivi Lopeza w pierwszym pojedynku III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

07.08.2022, 11:57

Do tego, że polskie kluby piłkarskie nie odnoszą sukcesów w rozgrywkach europejskich sympatycy piłkarscy z Polski są przyzwyczajeni. Bardzo dobrym tego przykładem może być chociażby to, że najlepszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że przed sześcioma laty Legia Warszawa zakwalifikowała się do zmagań grupowych Pucharu Europy. Wówczas co prawda nie udało się zapewnić sobie awansu do kolejnej fazy, jednakże przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Ligą Mistrzów w tamtym sezonie była niesamowicie emocjonująca. Bez wątpienia nie można tak określić epizodu z Champions League drużyny Lecha z Poznania, który zdobył mistrzowski tytuł w minionym sezonie. Ekipa Lecha Poznań wyeliminowana została z walki o fazę grupową Ligi Mistrzów już w 1. rundzie kwalifikacji. Z tego powodu musi rozgrywać mecze na najniższym poziomie rozgrywek klubowych a dokładnie Lidze Konferencji.

Kibice futbolowi w naszym kraju ogromne oczekiwania pokładają ekipie wicemistrza polskich rozgrywek i tego nie da się ukryć. Od pierwszego spotkania zmagań eliminacyjnych klub trenowany przez szkoleniowca Marka Papszuna radzi sobie doskonale. Gra Rakowa Częstochowa prezentuje się bardzo dobrze dla widza i można zobaczyć, iż został tam zastosowany projekt. Warto również w tym miejscu pochwalić zarząd tej drużyny, który niesamowicie dogaduje się z Papszunem. W Częstochowie w taki sposób został stworzony kolektyw, który będzie mógł walczyć o sukcesy w rozgrywkach europejskich. Sympatycy futbolu w Polsce właśnie dlatego wierzą w to, że Raków będzie w stanie się zakwalifikować do Ligi Konferencji Europy, ale także wygra tytuł mistrza Polski. Ten cel był niesamowicie blisko w minionym sezonie, lecz podczas ostatnich kolejek zabrakło już zespołowi wicemistrza PKO Ekstraklasy mocy. Drużyna z Częstochowy w czwartek wieczorem mierzyła się ze słowackim Spartakiem Trnawa. Szerokie grono ekspertów sportowych twierdziło, iż Raków Częstochowa będzie w stanie bez większego problemu sobie poradzić z przeciwnikiem. W końcowym rozrachunku wicemistrz Ekstraklasy wygrał wynikiem dwa do zera po dwóch golach Iviego Lopeza. Ten triumf znacząco przybliżył ich do zakwalifikowania się do IV rudny eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij