fryderyk2007.pl

Wielki triumf mistrza Holandii w Lidze Mistrzów! Piłkarze Borussii byli kompletnie bezradni i w końcowym rozrachunku polegli rezultatem 0 do 4!

Wielki triumf mistrza Holandii w Lidze Mistrzów! Piłkarze Borussii byli kompletnie bezradni i w końcowym rozrachunku polegli rezultatem 0 do 4!

26.10.2021, 08:49

Fenomenalny mecz mieli możliwość śledzić fani futbolu zasiadający na stadionie w Amsterdamie. Ajax z Amsterdamu podejmował we wtorek wieczorem na własnym obiekcie Borussię Dortmund, a więc naprawdę silną drużynę z Bundesligi. Ajax Amsterdam doskonale zainaugurował rywalizację w trwającej obecnie edycji Champions League i na początku trzeba powiedzieć o tym. Przed wtorkowym starciem mistrzowie holenderskiej ligi mieli na koncie dwie wygrane i w meczu z Borussią ich planem po raz kolejny były trzy punkty. Piłkarze Borussii z Dortmundu także mieli chrapkę na triumf w tym spotkaniu i tym razem nie miało być aż tak prosto. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż w tym starciu trudno było wytypować faworyta do triumfu. Oba zespoły posiadały równe szanse i wszystko musiało się rozstrzygnąć w trakcie 90. min.. Bez najmniejszych wątpliwości tak słabego meczu ze strony BVB i jednocześnie tak świetnego występu piłkarzy mistrza holenderskich rozgrywek mało kto się spodziewał.

Dla fanów klubu z Niemiec rzeczywistość okazała się niesamowicie bezlitosna. O wiele korzystniej od swoich przeciwników od startu pojedynku wyglądali piłkarze mistrza ligi holenderskiej. Będący w bardzo dobrej formie w aktualnym sezonie Erling Haaland był w trakcie tego spotkania kompletnie bezradny i nie potrafił odnaleźć drogi do bramki przeciwnika. Z kolei Ajax z Amsterdamu okazał się niezwykle skuteczny, czego najlepszym przykładem jest finalny wynik meczu. Wynikiem cztery do zera wygrali Piłkarze drużyny mistrza holenderskiej ligi i w ten sposób mogli umocnić się na miejscu lidera w grupowych rozgrywkach. To zwycięstwo z całą pewnością przybliża ich do kwalifikacji do zmagań w fazie pucharowej, która odbywać się będzie wiosną. Do spotkania rewanżowego, które zostanie rozegrane na ich obiekcie gracze Borussii Dortmund teraz mają czternaście dni na przygotowanie strategii. To na pewno będzie okazja na to, by choć delikatnie zrewanżować się za katastrofalny wynik na stadionie w Amsterdamie. Kibice piłkarscy ze Starego Kontynentu są urzeczeni formą przedstawianą przez piłkarzy szkoleniowca Ten Haga Erika i zaczynają wierzyć w powtórzenie wyniku z sezonu 2018/2019, kiedy to to Ajax z Amsterdamu awansował aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów eliminując we wcześniejszych rundach wiele faworyzowanych klubów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij