fryderyk2007.pl

Triumfatora światowych mistrzostw F1 zobaczymy po ostatniej rundzie kończącego się sezonu! Fantastyczne doznania a także pierwsza pozycja Lewisa Hamiltona w rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

Triumfatora światowych mistrzostw F1 zobaczymy po ostatniej rundzie kończącego się sezonu! Fantastyczne doznania a także pierwsza pozycja Lewisa Hamiltona w rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

07.12.2021, 14:27

Do rozstrzygnięcia trwającego w tej chwili sezonu F1 pozostał już tylko jeden wyścig, a sympatycy motorowych dyscyplin w dalszym ciągu nie usłyszeli odpowiedzi na najbardziej istotne pytanie. Od kilku sezonów nie doszło do sytuacji w wyścigach w Formule 1, by zwycięzce mistrzostw świata wyłonić dopiero razem z zakończeniem finałowego wyścigu sezonu. Jeżeli chodzi o rozstrzygnięcia trwający aktualnie sezon jest bez żadnych wątpliwości fenomenalny. W aktualnym sezonie wyłącznie dwójka kierowców liczyło się w trakcie rywalizacji o tytuł mistrzowski i należy przyznać ten fakt. Mówimy tu oczywiście o Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG a także Maxie Verstappenenie z zespołu RB Racing. W tym sezonie wciąż panujący czempion napotkał rywala, który jest w stanie równać się z nim. Obecny mistrz świata podczas trwania Grand Prix Arabii Saudyjskiej miał możliwość, żeby wyrównać się sumą punktów z kierowcom holenderskiego pochodzenia i rzeczywiście ta misja mu się udała. O wygraniu tytułu mistrza świata Formuły 1 dzięki wynikom wspomnianego wyżej wyścigu zdecyduje ostatni pojedynek obecnego sezonu.

Forma wyżej wspomnianych zawodników w aktualnym sezonie była genialne i to bez żadnych wątpliwości. Dwaj zawodnicy od wyścigu numer jeden definitywnie odskoczyli reszcie kierowców i udowodnili im, kto wyłącznie liczy się w rywalizacji o tytuł mistrzowski. Zawodnicy z innych stajni mieli możliwość tylko podziwiać ich batalię o najwyższe lokaty a także dyskutować który z nich na koniec wygra tytuł mistrzowski F1. Warto w tym przypadku uświadomić sobie, iż podczas aktualnego sezonu mnóstwo było emocji i często miały miejsce wypadki pomiędzy tymi dwoma bardzo dobrymi zawodnikami. Pomimo bardzo dużych emocji Ci dwaj kierowcy mówią o sobie z wzajemnym respektem i zwracają uwagę na to, że w ostatnim wyścigu zwycięży najlepszy kierowca. To, iż batalia o tytuł mistrza świata F1 rozwikła się dopiero w trakcie podczas GP Abu Dhabi jest bez żadnych wątpliwości niesamowity dla wszystkich fanów Formuły 1. Z pewnością ostatni wyścig podczas tego sezonu F1 dostarczy nam mnóstwo doznań. Na finalne rozstrzygnięcie między tymi dwoma fantastycznymi zawodnikami pozostaje nam więc wyłącznie czekać.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij