fryderyk2007.pl

Polska reprezentacja w siatkówkę osiągnęła III miejsce w turnieju National League, po tym jak zwyciężyła włoski zespół narodowy!

Polska reprezentacja w siatkówkę osiągnęła III miejsce w turnieju National League, po tym jak zwyciężyła włoski zespół narodowy!

26.07.2022, 11:31

Siatkarscy wielbiciele z Polski od dłuższego czasu są przyzwyczajeni do fetowania sukcesów. Polska kadra narodowa na kolejnych turniejach przedstawia fenomenalną dyspozycję, czego rezultatem są zdobywane mistrzostwa. Należy również podkreślić, iż polscy siatkarze jako jedyni w historii tej sportowej dyscypliny, zdołali obronić mistrzostwo świata. Z pewnością to jest niesamowite osiągnięcie, które jest godne podziwu. Na początku 21. wieku, gdy szesnaście lat temu zagraliśmy w finałowym meczu mistrzostw świata budowała się wielkość naszej siatkówki. Młody Mariusz Wlazły rozegrał wtedy genialny turniej, a zatrzymali go dopiero brazylijscy zawodnicy. Mimo klęski w finałowym meczu z reprezentacją Brazylii wynikiem 0:3 sportowi eksperci przesyłali mnóstwo pochwał w kierunku kadry Polski. Bez najmniejszych wątpliwości nikt nie wyobrażał sobie, jakie sukcesy odniesie ta generacja w następnych latach.

Bez wątpienia filarem dla zwycięstw polskiego zespołu narodowego byli rozsądnie dobierani selekcjonerzy. Siatkarze w większości przypadków bardzo dobrze rozumieli się z selekcjonerami, co miało wpływ na niesamowitą formę na boisku. Identycznie to wygląda w przypadku polskiej drużyny a także trenera Nikoli Grbicia, który przejął zespół po Heynenie. Pochodzący z Serbii trener początkowo nie wzbudzał optymizmu pośród dziennikarzy sportowych z Polski, ale wraz z upływem czasu wyrobił sobie bardzo dobrą markę. Drużyna narodowa Polski wkrótce bronić będzie złotego medalu podczas mundialu. Jednak zanim dojdzie do tego, reprezentanci Polski wzięli udział w turnieju Ligi Narodów. Jest to dość świeży format turnieju w piłce siatkowej, który sympatycy przyjęli dość optymistycznie. Na to, że narodowa drużyna Polski zdoła zwyciężyć w tym nowym turnieju liczyło bardzo dużo fanów. podczas grupowych zmagań pokazali się doskonale, a w 1/4 finału wygrali z kadrą Iranu. W 1/2 finału siatkarze polskiego zespołu nie dali rady z narodową kadrą Stanów Zjednoczonych i musieli zadowolić się meczem o brązowy medal. Drużyna narodowa Włoch była oponentem drużyny polskiej. Finalnie ten mecz zakończył się rezultatem zero do trzech i nasza reprezentacja mogła radować się z brązowego medalu National League.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij