fryderyk2007.pl

Gigantyczne emocje w trakcie spotkania półfinałowego baraży o mundial!

02.06.2022, 13:02

W zeszłym tygodniu piłkarscy sympatycy ze Starego Kontynentu z zainteresowaniem oczekiwali na pojedynek narodowej reprezentacji Ukrainy z narodową reprezentacją Szkocji. Jeszcze kilka miesięcy temu to byłoby absolutnie normalne starcie, jednak okoliczności znacząco się zmieniły. To barażowe spotkanie w pierwotnym założeniu miało zostać rozgrywane 3 miesiące temu, jednakże przeszkodą była agresja rosyjskich wojsk na teren Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie barażowego pojedynku, na co przystała światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin ogłoszony został na 1 czerwca i obie reprezentacje były naszykowane do walki. Faworyta do triumfu w tym barażowym starciu z całą pewnością było bardzo trudno wskazać. Z gigantyczną determinacją podeszli do tego meczu barażowego zawodnicy narodowej reprezentacji Ukrainy, by udowodnić światu, że są zmotywowani i przygotowani do rywalizacji na murawie.

Z kolei szkocka drużyna narodowa to starcie planowała potraktować jak wszystkie inne. Trener krzyczał do swoich piłkarzy od początku meczu, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Kadra narodowa Ukrainy słynie z tego, że umie konstruować niesamowicie błyskawiczne kontrataki, które najczęściej kończą się golem. To starcie naprawdę było niesamowicie elektryzujące i warto to przyznać. Gracze Ukrainy byli jednak tego wieczoru o wiele skuteczniejsi od swoich rywali. Bramkę numer 1 dali radę ustrzelić w 33 minucie, gdy do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Prezentacją świetnej gry ukraińskich zawodników, którzy świetnie studzili akcje ofensywne szkockiego zespołu była pierwsza odsłona meczu barażowego. Rezultatem jeden do zera dla narodowego zespołu Ukrainy zakończyła się pierwsze 45. minut barażowego spotkania. Aż 3 bramki mieliśmy szansę oglądać w trakcie drugich 45. minut barażowego spotkania. Raz do bramki strzelali reprezentanci Szkocji, a dwa razy gracze drużyny Ukrainy. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Ukrainy. Drużyna narodowa Ukrainy w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który będzie się odbywać w Katarze dzięki temu zwycięstwu.