fryderyk2007.pl

Fantastyczny rezultat w rundzie inauguracyjnej rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie po tym jak ograła Spartak Moskwa!

Fantastyczny rezultat w rundzie inauguracyjnej rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie po tym jak ograła Spartak Moskwa!

17.09.2021, 10:59

Warto sobie uświadomić, że kluby z Polski bardzo rzadko są w stanie zapewnić swoim sympatykom optymistyczne doświadczenia w europejskich zmaganiach. Zostaliśmy oswojeni z tym, iż z reguły drużyny z polskiej ligi w mgnieniu oka ponoszą porażki w zmaganiach kwalifikacyjnych i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach. Kibice piłki nożnej z naszego kraju w trwającym aktualnie sezonie mogli być jednak o wiele bardziej zachwyceni z dyspozycji klubów piłkarskich. W ostatecznym rozrachunku jedynie Warszawska Legia trafiła do fazy grupowej europejskich zmagań, jednak reszta klubów w okresie kwalifikacji sobie radziła całkiem nieźle. Dziś jednakże mamy chęć się skoncentrować na poczynaniach Legii z Warszawy, która podczas wieczoru w środę zaczęła rywalizację w grupowych zmaganiach Ligi Europy. Przeciwnikiem w premierowym meczu grupowej fazy był Spartak Moskwa, a więc niezwykle mocny zespół z Rosji.

Bardzo dużo sportowych dziennikarzy przed tym spotkaniem jednomyślnie uważało, iż Legii z Warszawy naprawdę trudno będzie starać się o jakiekolwiek punkty. moskiewski Spartak na papierze wydawał się klubem o wiele silniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się mocno postarać, by ugrać przynajmniej remis podczas tego pojedynku. Jednak rzeczywistość wyglądała trochę inaczej, co bez żadnych wątpliwości jest fenomenalną wiadomością dla futbolowych kibiców z Polski. Gracze szkoleni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut tego meczu postawili zespołowi gospodarzy i parę razy znaleźli się blisko strzelenia gola. Bez wątpienia piłkarze Spartaka byli bardzo zaskoczeni tym, w jakim stylu ten mecz rozegrali gracze mistrza PKO Ekstraklasy. Bardzo rozważna była taktyka mistrza polskiej ligi i można było zobaczyć w niej koncepcję na ten mecz. Wszystko wskazywało na to, iż mecz zakończy się remisowym wynikiem w sytuacji, gdy na tablicy wyników wybiła dziewięćdziesiąta minuta spotkania. W doliczonym przez sędziego czasie jednak zawodnicy mistrza rozgrywek polskich przeprowadzili fantastyczną kontrę, która skończyła się golem dla zespołu przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego. Piłkarze Spartaka z Moskwy usiłowali ustrzelić bramkę wyrównującą, jednak brakło im kilku minut i to zawodnicy Legii z Warszawy mogli świętować triumf.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij