fryderyk2007.pl

Eintracht wygrał Ligę Europejską pokonując podczas finałowego spotkania Rangersów!

21.05.2022, 15:17

Warto mieć świadomość, że w sezonie 21/22 rozgrywki Ligi Europy były niezwykle intrygujące. Bardzo trudno było określić faworyta do finalnej wygranej, a fani piłki nożnej mieli szansę śledzić bardzo dużo pasjonujących pojedynków. W fazie pucharowej rozgrywek Ligi Europy wystąpiła Barcelona, która wyeliminowana została z Ligi Mistrzów i z całą pewnością to było ogromną niespodzianką. Gracze Dumy Katalonii start sezonu 21/22 mieli trudny, jednakże w rundzie wiosennej zaprezentowali się o niebo lepiej. Sporo piłkarskich ekspertów uważało, iż to właśnie FC Barcelona jest głównym faworytem do zwycięstwa w Lidze Europy. Wszystko odmieniło się w sytuacji, gdy do Hiszpanii przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt. Zawodnicy z Barcelony ponieśli porażkę z niemieckim Eintrachtem z Frankfurtu 2 do 3 i byli naprawdę zaskoczeni. I od tego czasu rozpoczęła się doskonała gra graczy Eintrachtu.

Drużyna niemiecka zdołała wywalczyć awans do starcia finałowego rozgrywek w Europa League, gdzie ekipa Rangers z Glasgow była ich rywalem. Podczas tej edycji Europa League fantastycznie spisywała się także ekipa ze Szkocji i bez wątpienia to był godny oponent dla Eintrachtu Frankfurt. Sporo sympatyków futbolowych przyleciało na finałowy mecz Ligi Europejskiej, który był rozgrywany w Sewilli. Na stadionie właśnie na skutek tego mieliśmy okazję obserwować prawdziwe święto piłkarskie. Starcie to było naprawdę równe i należy mieć świadomość tego faktu. Nieco lepiej rozpoczęli je jednak piłkarze Rangersów, którzy dali radę objąć prowadzenie 1:0. Jednak gracze Eintrachtu Frankfurt nie planowali się poddawać i kilkanaście minut później odpowiedzieli bramką wyrównującą. Nie nie mieliśmy okazji zobaczyć już bramek do zakończenia finału i dlatego sędzia ogłosił dodatkowe 30 minut gry. O zwycięzcy Europa League zadecydować miały karne, gdyż podczas dogrywki również nie padł gol decydujący. W karnych lepszą ekipą okazał się Eintracht z Frankfurtu, który triumfował wynikiem 3:2. To bez większych wątpliwości była fantastyczna chwila dla szerokiego grona kibiców niemieckiego zespołu.