fryderyk2007.pl

Chelsea z Londynu przypieczętowała promocję do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Piłkarze prowadzeni przez Thomasa Tuchela dali radę pokonać londyński Tottenham wynikiem 1:0 po emocjonującym pojedynku!

Chelsea z Londynu przypieczętowała promocję do finałowego spotkania rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Piłkarze prowadzeni przez Thomasa Tuchela dali radę pokonać londyński Tottenham wynikiem 1:0 po emocjonującym pojedynku!

13.01.2022, 09:21

Piłkarscy fani z Wysp Brytyjskich na wieczór w środę zwrócili swój wzrok w kierunku pojedynku, który został rozegrany między Tottenhamem FC, a Chelsea z Londynu. Zwycięzca rywalizacji półfinałowej miał awansować do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka tego meczu była niesamowicie wysoka. Podczas pierwszego pojedynku obu drużyn zdecydowanie aktywniejsza się okazała londyńska Chelsea, która wywalczyła wygraną rezultatem 2:0 na Stamford Bridge. Jednak każdy zdawał sobie sprawę z tego, że w starciu rewanżowym brakować nie będzie emocjonujących chwil. Wręcz przeciwnie kibice futbolu od samego początku do końca mieli okazję obserwować fantastyczne starcie. Gracze prowadzeni przez Conte Antonio bez najmniejszych wątpliwości mieli nadzieję na pozytywny rezultat, ale zespół Chelsea FC bardzo szybko ruszyła do ataku. Gracze Tuchela wyszli na prowadzenie już po 18 minutach, kiedy to po bardzo dobrym zagraniu Mounta Masona futbolówkę do siatki wpakował Reudiger Antonio.

Na pewno był to niesamowity start spotkania dla Chelsea z Londynu, która znacznie zbliżyła się w taki sposób do finałowego spotkania Pucharu Ligi Angielskiej. Od tego momentu piłkarze Tottenhamu FC odrobić musieli już trzy gole, aby choćby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. Nie da się ukryć, iż było to niezwykle ciężkie zadanie. bardzo dużo powodów do złości z powodu systemu VAR mogli mieć również futbolowi sympatycy zasiadający na trybunach w stolicy Anglii. Arbiter który prowadził te rozgrywkę aż dwukrotnie dyktował jedenastkę dla ekipy gospodarzy, jednakże dwa razy też musiał zarządzenie te anulować po obejrzeniu sytuacji poprzez wykorzystanie VARu. Pomimo to piłkarze Tottenhamu FC dalej rywalizowali o pozytywny wynik i zdołali nawet zdobyć gola. Jednak w tej sytuacji ponownie musiał interweniować system VAR i arbiter ogłosił, że Kane w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Londyńska Chelsea na sam koniec wygrała ten mecz rezultatem 1 do 0 i wystąpi w wielkim finale Pucharu Angielskiej Ligi, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal Londyn albo Liverpool.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij