fryderyk2007.pl

Walka ze szkodliwymi oparami

Walka ze szkodliwymi oparami

20.11.2020, 10:20

Raptem kilka dni temu było można świętować Dzień Czystego Powietrza.Z tego właśnie powodu wskazane jest aby nabrać nieco refleksji dotyczących wielkiego problemu, pojawiającego się na obszarze całego kraju. Mowa tu definitywnie o smogu, który z pewnością może być dla ludzi naprawdę niebywale niebezpieczny. Trujące substancje chemiczne, którymi oddychamy niemalże w każdy dzień, bez wątpienia mają do czynienia z rozprzestrzenianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już prawie rok. Stanowczo warto notorycznie wyjaśniać czym jest degradacja powietrza oraz jakimi sposobami można z takim kłopotem walczyć.


Raptem w kilku telewizyjnych stacjach, z okazji Dnia Czystego Powietrza poruszony został właśnie ten temat. Należy mieć świadomość tego, że aktualnie w Polsce rozpoczął się grzewczy sezon, a wraz z nim powrócił również problem ze smogiem. Skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie degradacji powietrza. Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego przypomniał ponadto, iż mniej więcej połowę smogu w naszym kraju wyrabiamy my sami w naszych domach. Uznał, że jeżeli nie rozmontujemy kotłów zanieczyszczających nam powietrze, wówczas nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK także podpiął się do walki z ze zdegradowanym środowiskiem. Prezes spółki, Piotr Woźny ogłosił, iż wyrabiana przez wspomnianą spółkę energia za ok. dziesięć lat okaże się zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę również fakt, iż, że kłopot ze smogiem a także z koronawirusem możemy ze sobą bezspornie połączyć. Plaga koronawirusa najpierw pojawiła się w krajach o niebywale wysokiej degradacji środowiska, czyli w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.


W kwestii smogu istotnie trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, co w praktyce jest fundamentalną przyczyną. Mianowicie jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu mnóstwa destrukcyjnych substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową, metale ciężkie bądź też chociażby dioksyny, czyli związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wymienionych specyfikacji jest niesamowicie ważna, w głównej mierze z powodu naszego zdrowia a także otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij