fryderyk2007.pl

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

Rozmowa z księciem Harrym i Meghan Markle

19.03.2021, 16:05

Ostatnio, a więc 7 marca o godz. 20:00 zaistniał wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym zrobiło się bardzo głośno i nadal jest to jeden z przodowniczych tematów w otoczeniu różnorodnych mediów. Po odstąpieniu pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych był to pierwszy połączony wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Podczas telewizyjnego spotkania z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, w oparciu opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w królewskiej rodzinie są bardziej po stronie królowej Elżbiety i pozostałych członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Lecz nie da się zaprzeczyć, iż poparcie jest bardzo odmienne, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Media brytyjskie podkreślają, iż jeśli tylko Meghan i Harry chcieliby w niedalekiej przyszłości powrócić do królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwracalnie swoją możliwość. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła też sferę samobójczych myśli Meghan i tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam określił.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, zajmujący się przetwarzaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę znawców omawiających w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym poprzedni sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak obiektywnego podejścia a z kolei Markle stosowanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z Harrym oraz księżną Meghan ukazany został w wieczorem w TVN24. Co istotne, wywiad ten oglądało średnio ponad milion widzów. Ta telewizyjna stacja była wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten jedynie potwierdził legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako dziennikarki, która umie wykrzesać z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Uwzględniając szokujące rewelacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Niewątpliwie można stwierdzić, że fakt ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij