fryderyk2007.pl

Od czwartku w kraju trwają manifestacje kobiet w sprawie zmian prawnych w sprawie aborcji

Od czwartku w kraju trwają manifestacje kobiet w sprawie zmian prawnych w sprawie aborcji

27.10.2020, 16:01

W około 80 miejscowościach w naszym kraju i w 20 poza granicami kraju, na protesty ruszyły pełnoletnie kobiety, podobnie jak i Panowie na równi z młodymi osobami, chcąc uzewnętrznić rozczarowanie w stosunku do obwieszczenia Trybunału Konstytucyjnego pod kątem możliwości legalnego usunięcia ciąży. 22 października, w czwartkowy poranek, Trybunał uznał, że uprawnienie do usunięcia ciąży w wypadku uszkodzenia embrionu ma stać się niezgodne z zapisami Konstytucji. Od tamtej chwili bez przerwy są manifestacje, mające na celu pokazanie braku zgody odnośnie tej sfery. Strajkującym towarzyszą tego typu hasła jak na przykład "Piekło Kobiet" oraz "To jest wojna". Skandowane są także teksty, jak na przykład "Wyp*******ć", albo "***** ***", gdzie za gwiazdkami jest ukryte slogan, w prowokatorski sposób żądający oddania stanowiska przez partię rządzącą. Młodsi, podobnie jak i starsi obywatele wyszli na ulice w swoich miastach, żeby okazać jedność z protestującymi, które pozbawiono prawa do wybierania przez rządową decyzję. Setki tysięcy ludzi w dużej liczbie miast Polski a także setki poza granicami kraju ma na celu pokazać, iż taki przepis nie powinien zaistnieć w prawie i zaprezentować niechęć do koncepcji obecnie panującego rządu.

Rzesza strajkujących pojawia się na ulicach miast

W pierwszych kilku dniach na protestach można było zobaczyć całe mnóstwo osób, w głównej mierze pełnych oburzenia Pań. W większych miastach, demonstrantów były setki, oprócz tego nawet i w niewielkich miasteczkach wielu ludzi okazywało opór, pojawiając się pod budynkami urzędów miejskich oraz kierując się na "spacery". Podczas manifestacji wykrzykiwanych jest wiele haseł, śpiewane są pieśni, a na plakatach można znaleźć różnorodne napisy i malowidła, jak na przykład "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Jednak najważniejszym atrybutem, który widać bez przerwy, została czerwona błyskawica. Ogrom osób medialnych oraz celebrytów albo decyduje się na przyłączenie się do demonstracji, pojawiając się na ulicach swoich miast, bądź też zamieszcza posty w mediach społecznościowych, okazując swoje wsparcie dla protestu. Reprezentanci Kościoła Katolickiego i partia, która aktualnie rządzi, którzy namawiają do zrezygnowania z demonstracji twierdzą, że Strajk Kobiet to nic innego jak atak, którego celem jest zniszczenie Polski.

Na obszarze całego kraju ponad 400 000 ludzi uwidoczniło się na ulicach miast w aż ponad 400 protestach, z kolei najwięcej osób strajkujących można było zobaczyć w Warszawie. Strajki na niezwykle szeroką skalę objęły też Kraków, Szczecin, Poznań jak i niezliczoną ilość miast wojewódzkich. Nie można nie powiedzieć o protestach w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także w Norwegii lub Australii. Na ulicach miasteczek i miast prawie każdego dnia można zobaczyć protesty, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju. Największa do tej pory demonstracja ma mieć miejsce w piątek 30 października.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij