fryderyk2007.pl

Niezwykle trudne spotkanie polskiej narodowej kadry w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata! Zawodnicy polscy zwyciężyli albańską reprezentację i zbliżyli się do gry w barażach!

14.10.2021, 15:24

Dostanie się na mundial dla kibiców piłkarskich z całej Europy jest bez cienia wątpliwości niezwykle istotne. Rozgrywane w tym momencie kwalifikacje musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo przełożone z uwagi na sytuację z COVID-19 z poprzedniego roku. Rywalizację w kwalifikacjach do światowych mistrzostw polska drużyna rozpoczęła z nowo zatrudnionym trenerem Sousą, którego misją jest przygotować zespół do walki o zakwalifikowanie się na rozgrywane w 2022 roku światowe mistrzostwa w Katarze. Dla zespołu narodowego Polski start rywalizacji w kwalifikacjach nie był wyjątkowo dobry, jednakże najistotniejsze jest to, że byliśmy w stanie wywalczyć kilka istotnych punktów. We wtorek na wieczór przeciwnikiem narodowej drużyny Polski była albańska narodowa kadra, która przed pierwszym gwizdkiem w tym starciu znajdowała się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji grupy eliminacyjne. To znaczyło, że jeśli polscy zawodnicy chcieli wciąż rozmyślać o promocji na światowe mistrzostwa to muszą trzy oczka.

Rozsądnie wziąć pod uwagę to, że początek tego meczu był niezwykle równe i trudno było wskazać faworyta do zdobycia trzech punktów. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem zero do zera, co na pewno było znacznie bardziej korzystną okolicznością dla albańskiej narodowej drużyny. Znacznie korzystniej prezentowała się dużo lepiej forma zawodników naszej kadry i byliśmy znaczne bliżej strzelenia gola. Narodowa drużyna Polski finalnie dała radę strzelić gola i wyjść na prowadzenie podczas tego pojedynku. Karol Świderski, który na placu gry zjawił się w drugiej połowie meczu wykorzystał świetne zagranie Mateusza Klicha. Znów selekcjoner Paulo Sousa zaprezentował, że umie wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas spotkania. Na kilka minut starcie zostało przerwane przez wzgląd na fatalne reakcje fanów z Albanii. Jednak po restarcie pojedynku nic się nie zmieniło i to polscy zawodnicy mogli cieszyć się z powodu zwycięstwa. odnosząca się do rywalizacji o dostanie się do mundialu rezultat 1:0 na wyjeździe to wyśmienita wieść. Kwestia dostania się do zmagań barażowych jest uzależniona jedynie od naszych graczy, ponieważ narodowa kadra Polska plasuje się na miejscu numer dwa.