fryderyk2007.pl

Nadchodzi premiera najnowszego PlayStation5

Nadchodzi premiera najnowszego PlayStation5

21.09.2020, 11:24

Jeszcze w zeszłym roku obiecano, iż w bieżącym roku marka Sony ukaże światu swoją najmłodszą produkcję - PlayStation5. Co prawda pośród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest poprzednia konsola i nie wygląda na to, by zainteresowanie nią mogło osłabnąć. Jednakże japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli najnowszej generacji, a konsumenci czekają z niecierpliwością.

Najnowsze zastosowania technologii w PlayStation 5

Firma Sony już kilka razy pokazywała, iż jest nowatorem wśród innych firm tego typu oraz umie zdziwić graczy. Konsola PS4 ustanowiła dosyć wysoko poprzeczkę dla konkurencji - to wszystko dzięki totalnie nowatorskiej jakości, jakiej jeszcze nigdy nie przedstawiła żadna inna marka. Bardzo czułe pady, gry nowszej generacji, graficzne efekty - konsumenci bez cienia wątpliwości docenili tego typu wspomniane elementy oraz przez to teraz PlayStation4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Jednak premiera PS4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - Japończycy zamierzali przekroczyć różne granice technologiczne (co faktycznie im wyszło), lecz sama premiera i przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation4 stworzyły mieszane emocje. Graczom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, nie całkiem pasowały na przykład pady, które z początku wyglądały na naprawdę nieforemne. Ostatecznie DualShocki miały trochę inny wygląd, jednakże problemem pozostał premierowy model konsoli PS4. PlayStation 4 miała kłopot z grzaniem się, sprzęt potrafił również samodzielnie się wyłączać.

Jednakże po czasie i poprawach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż jednak marka Sony podąża w dobrą stronę, a sama konsola zyskała miano bestsellerowej. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób naprawdę ciepło wspomina.

Czy PS5 będzie analogicznym osiągnięciem?

Najprawdopodobniej niejeden gracz i amator technologicznych nowinek niecierpliwie oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Firma Sony powiedziała, że gierki znane z PS4 ruszą na nowszej konsoli (lecz nie podziała odwrotnie, co licznym ludziom się nie spodobało). Słychać w tej chwili pierwsze wiadomości o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - mówi się, że japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, jednak nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko wredne głosy hejterów. W Internecie ukazują się się kolejne wiadomości też o tym, że PlayStation 5 posiada rzekomo problem z jakością 4k. Mimo tego i w tym wypadku nie jest pewne, jaka okaże się rzeczywistość. Wszystko wyjdzie na jaw w chwili premierowego ukazania się urządzenia, tj. dziewiętnastego listopada 2020.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij