fryderyk2007.pl

AC Milan ograł Romę i takim sposobem odrobił parę oczek do prowadzącego w tabeli Interu FC! Fantastyczny pojedynek w Serie A mieli szansę obejrzeć włoscy sympatycy!

10.01.2022, 12:04

Na pewno w tej chwili włoska Serie A wygląda znacznie bardziej emocjonująco niż w ubiegłych latach. Na niesamowicie emocjonujące mecze może przełożyć się to, iż każda drużyna posiada kadrę przepełnioną zdolnymi graczami. Można dojść do wniosku, że po tym, jak po raz pierwszy od wielu lat to nie Juventus FC zwyciężył tytuł mistrza Serie A włoskie zespoły zrobiły się znacznie śmielsze. Sukces Interu w ekstraklasie włoskiej udowodnił, iż każdy klub może się starać walczyć o tytuł mistrzowski. Chociażby dlatego czołówka tabeli aktualnych zmagań jest niezwykle równa i w tej chwili nakreślić głównego faworyta do końcowego triumfu. Do końca sezonu pozostało jeszcze dużo pojedynków a na ten moment to właśnie Inter zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji rozgrywek włoskich. Milan, który musiał mierzyć się z Romą trenowaną przez szkoleniowca Mourinho to inna ekipa z Mediolanu, która walczy o mistrzowski tytuł.

Dobrze podkreślić, iż piłkarze AC Milan perfekcyjnie zaczęli ten pojedynek. Zdawało się, iż mają tok tego pojedynku pod absolutną kontrolą, ponieważ po pierwszych 15 minutach prowadzili wynikiem 2:0. Trenowani przez selekcjonera Mourinho Jose zawodnicy usiłowali odrobić straty, ale popełnione błędy w pierwszym kwadransie pojedynku były niesamowicie kosztowne. Roma w końcowych minutach pierwszych 45 minut starcia zdołała strzelić bramkę kontaktową, co bez cienia wątpliwości wlało wiarę w serca sympatyków tej drużyny. Abraham Tammy sfinalizował bardzo dobre zagranie ze strony Lorenzo Pellegriniego i w 40 minucie trafił do siatki. Gracze Milanu w dalszym ciągu konstruowali kontrataki na bramkę Romy, ponieważ nie planowali oczekiwać do ostatniego gwizdka sędziego. Leao w 82. minucie zdobył trzecią bramkę i w ostatecznym rozrachunku Milan odniósł wygraną wynikiem 3 do 1. Na zwiększenie rezultatu AC Milan miał jeszcze szansę pod koniec spotkania, jednakże z jedenastu metrów nie trafił Zlatan Ibrahimović, gdyż jego strzał obronił Rui Patricio.